Правопросвітницький проект «Я маю право!»

Указ Президента України від 14.11.2017 № 361/2017 має назву «Про оголошення в Україні 2018 року Роком реалізації правопросвітницького проекту “Я маю право!”»

Розпорядження Кабінету Міністрів України від 13.09.2017 №638-р ''Про реалізацію правопросвітницького проекту “Я маю право!” у 2017—2019 роках''

Загальнонаціональний правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО!»

Мета:

• формувати в суспільстві правову культуру й свідомість
  • сприяти підвищенню рівня знань та поінформованості громадян щодо реалізації й захисту прав, гарантованих Конституцією і законами України у різних сферах життя.

На 2018 рік:

Кабмін затвердить План заходів з реалізації правопросвітницького проекту «Я маю право!» місцеві держадміністрації розроблять і виконуватимуть регіональні плани заходів.

Заклади освіти організовуватимуть і братимуть участь у тематичних олімпіадах, конкурсах, інших заходів, спрямованих на підвищення рівня знань громадян щодо гарантованих їм Конституцією та законами прав у різних сферах суспільного життя.

Інформаційно-роз’яснювальну роботу, орієнтовану на підвищення рівня правової культури та свідомості громадян, вестимуть місцеві ЗМІ.

Розвиток правової свідомості особистості це довгий, складний і суперечливий процес, що триває практично все життя людини. Первинні уявлення про соціальні норми поведінки людей, про необхідність певного порядку в людських взаєминах засвоюються в дитинстві, ще в дошкільний період.

У дошкільні роки найбільш активно формуються погляди, життєві позиції. типові мотиви поведінки особистості. І від того, яке розуміння права і ставлення до нього виробляється в цей період становлення особистості, багато в чому залежить і подальша поведінка людини у правовій сфері. Тому вже не перший рік у нашому закладі розроблена та впроваджуеться «ПРОГРАМА ПРАВОВОГО ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ СТАРШОГО ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ У ЗДО №156»

Модель організації правового виховання в дитячому садку, заснована на соціальному партнерстві закладу дошкільної освіти з батьками.

Основними завданнями правового виховання у закладі дошкільної освіти є:

• створення умов для формування у дітей правової компетентності;
  • ознайомлення з соціально-правовими нормами і правилами поведінки у формі, що відповідає віку;
  • формування у дітей: соціальної відповідальності, здібностей розуміти і оцінювати свою поведінку і вчинки оточуючих людей, навичок спілкування в різних ситуаціях з орієнтацією на ненасильницьку модель поведінки;
  • виховання у дітей шанобливого і терпимого ставлення до людей незалежно від їх походження, расової та національної належності, мови, статі, віку, особистісного та поведінкового своєрідності, в тому числі зовнішнього вигляду і фізичних вад;
  • сприяння процесу формування у дітей: почуття власної гідності, своєї думки і навичок його вираження, умінь конструктивного вирішення конфліктів і суперечок; виховання поваги до гідності і думки іншої людини;
  • створення в дошкільному навчальному закладі правового простору і умов для підвищення кваліфікації вихователів у сфері правового виховання;
  • підвищення рівня правової культури педагогічного складу дошкільного освітнього закладу та батьків дітей, які відвідують дитячий сад;
  • створення умов для організації взаємодії сім'ї та дошкільного навчального закладу з питань правового виховання та залучення батьків у правовиховний процес;
  • підвищення рівня соціально-правової захищеності дітей як в дошкільному навчальному закладі, так і в сім'ї;
  • формування у батьків розуміння відповідальності сім'ї за дитину, за дотримання його прав, необхідності створення в родині взаємин, заснованих на розумінні, турботі, ненасильницьких способи спілкування;
  • надання необхідної допомоги сім'ям у здійсненні правовиховної діяльності.

Правове виховання в дитячому саду відбувається більш успішно при використанні пошуково-експериментальних, ігрових, проблемних, практичних методів, що робить цей процес особистісно-значущим.