У закладі працює медична сестра старша

Сердюкова Яна Володимирівна

/Files/images/изображение_viber_2020-10-19_14-47-56.jpg

Дитячий фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні розробив поради щодо піклування про дитину під час війни.

/Files/images/пам\'ятка наша_page-0001.jpg/Files/images/пам\'ятка наша_page-0002.jpg

/Files/images/КІР листівка 3 сторінки_page-0001.jpg/Files/images/КІР листівка 3 сторінки_page-0002.jpg/Files/images/КІР листівка 3 сторінки_page-0003.jpg

Медичне обслуговування дітей у дошкільному закладі

Планомірно проводяться антропометричні виміри дітей : групи раннього віку - 1 раз у місяць, садові групи - 1 раз у квартал. Проводиться огляд дітей на педикульоз: вихователем - щоденно, медичною сестрою - один раз на тиждень. Раз на рік проводяться обстеження дітей на ентеробіоз.

В ЗДО систематично проводиться загартування дітей. Вихователі із своїми вихованцями щоденно перебувають на свіжому повітрі незалежно від пори року. В теплу пору року діти ходять по траві босоніж, приймають повітряні ванни. Влітку в тиху годину діти сплять при відкритих кватирках.

В кожній групі є 2 доріжки здоров’я для профілактики плоскостопості. Велика увага приділяється профілактичній роботі. З дітьми проводиться робота по профілактиці сколіозу. Щомісячно вираховується індекс здоров’я.

Медичне обслуговування дітей у дошкільному закладі включає обов΄язкові огляди один раз на рік стоматолога, лікаря-педіатра та лікарів інших спеціальностей для дітей 6-річного віку.

Вони оглядають дітей, роблять висновок про стан здоров΄я, дають рекомендації, щодо додаткових обстежень, лікування, профщеплень, режиму харчування, дієтичного харчування.

Одне з важливих призначень роботи ЗДО – санітарно-освітня робота з дітьми, вихователями та батьками, а саме, перша допомога при тепловому та сонячному ударі, якщо дитина захворіла на вітряну віспу, про значення профілактичних щеплень, профілактика ентеробіозу та інше.

Постійно проводиться моніторинг захворюваності дітей ЗДО. Під особливим контролем температурний режим приміщення.

Аналіз захворювання проводиться на основі даних річного статистичного звіту, який складається на основі медичної документації, яка ведеться щоденно. На кожну дитину в групі ведеться лист здоров’я.

Систематично, в плановому порядку, та за епідеміологічними показниками санітарний стан ЗДО контролюється СЕС із записами в санітарному журналі дошкільного закладу.

Дані про результати медичного обслуговування дітей в ЗДО фіксуються і зберігаються у порядку, встановленому МОЗ України.

Питання медичного обслуговування дітей розглядається на засіданнях педагогічної ради, виробничої наради, наради при завідуючій, видаються накази. Розроблена система оздоровчих заходів в ЗДО, які мають сприяти зменшенню захворюваності вихованців. Розроблена схема роботи колективу ЗДО по охороні та зміцненню здоров’я дітей.

Лист здоров’я №1

(відповідно до додатку №5 ДСанПіН 5.5.2.008-01)

П.І.Б. Ріст Розмір меблів Група по фіз-рі Патологічна ураженість (поруш.зору, слуху, постави, часто хвор.)

Лист здоров’я №2

(відповідно до додатку №2 до Інструкції про розподіл дітей на групи для занять на уроках фізичної культури)

П.І.Б. Дата народження Група з фіз-ри Термін дії Зміна групи з фіз-ри Термін дії Примітка

Відповідна організація рухового режиму, різні форми роботи з фізичного виховання, створення валеологічного та екологічно обґрунтованих умов для організації дитячої життєдіяльності, безперечно сприяють зниженню рівня захворюваності наших вихованців.

/Files/images/мед.jpg

Нормативно-правова база
Порядок медичного обслуговування дітей у дошкільному навчальному закладіЗакачати
Наказ Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства освіти і науки України від 30.08.2005 № 432/496 "Про вдосконалення організації медичного обслуговування дітей у дошкільному навчальному закладі" (Положення про медичний кабінет дошкільного навчального закладу)Закачати
Положення про ізолятор дошкільного навчального закладуЗакачати
Перелік оснащення медичного кабінету дошкільного навчального закладуЗакачати
Перелік лікарських засобів та виробів медичного призначення у медичному кабінеті дошкільного навчального закладу для надання невідкладної медичної допомогиЗакачати
Санітарний регламент для дошкільних навчальних закладів від 24.03.2016Закачати

/Files/images/медс.jpg

Пам'ятка для батьків, щодо профілактики гострих респіраторних захворювань

Розпорядок дня

Дотримання правильного розпорядку дня допоможе підвищити стійкість організму вашої дитини до застуди та грипу. Обов’язковими є проведення ранкової гімнастики, гігієнічних процедур, занять з фізкультури тощо.Важливим є дотримання санітарно-гігієнічних вимог (чистота, свіже повітря, правильно підібраний одяг дітей удома, на вулиці, заняттях відповідно до погодних умов).

Збалансоване харчування

Важливим чинником в оздоровленні дітей є оптимально збалансоване харчування. Повноцінний раціон має містити достатню кількість усіх необхідних для організму поживних речовин у правильних пропорціях. Так, надмірне вживання білкових продуктів може стати причиною ексудативного діатезу, а нестача білка спричиняє погіршення стану імунітету (уповільнюється утворення захисних білків - глобулінів). Зловживання їжею з надмірною кількістю вуглеводів і жирів порушує обмін речовин, сприяє появі зайвої ваги, ослаблює імунітет.

Процедури загартування

Загартування як один з основних засобів профілактики ГРЗ забезпечує стійкість організму до несприятливого впливу фізичних чинників навколишнього середовища – коливань температури, зміни атмосферного тиску тощо. Дозоване використання процедур загартування є свіже повітря й вода.

Загартування повітрям

Загартування повітрям (найчастіше холодним) є дуже розповсюдженим у профілактиці ГРЗ завдяки стимуляції реакцій імунітету і процесів терморегуляції. У людей, стійких до низьких температур, теплоутворення в організмі проходить інтенсивніше. Поліпшене кровопостачання шкіри зменшує ймовірність виникнення обморожень.

Дієвими засобами загартування повітрям є перебування дітей на свіжому повітрі (не менше 3,5 годин) та повітряні ванни. Прохолодне повітря подразнює нервові закінчення шкіри і слизових оболонок верхніх дихальних шляхів, стимулюючи підвищення порогу їх чутливості та тренування механізмів терморегуляції. У холодну пору року прогулянки можна поєднувати з рухливими іграми та гімнастичними вправами на свіжому повітрі.

Загартування повітряними ваннами необхідно проводити у приміщенні, завчасно понизивши температуру повітря у ньому до 18-20 0С. Перша повітряна ванна має тривати від 3 до 5 хвилин. Час кожної наступної процедури необхідно збільшувати на 3-5 хвилин. Повітряні ванни можна поєднувати з гігієнічною гімнастикою після сну, дихальними вправами, рухливими іграми, ходінням босоніж по підлозі або килимку, змоченому розчином морської солі протягом 10 хвилин.

Організовуючи процедури загартування, необхідно враховувати стан здоров’я дітей, створювати позитивну психологічну атмосферу. Наприклад, проводити процедуру у формі гри чи з використанням ігрових елементів.

Загартовування водою

Потужним природним засобом загартування є вода. Загартування водою треба починати з розтирання тіла мокрою губкою, фланелевою рукавичкою або рушником. Початкова температура води для розтирання має бути 35-36 0С. З кожною наступною процедурою температуру води поступово знижують на 1 0С, поки вона не досягне 28-30 0С. Після проведення загартування необхідно насухо витерти шкіру дитини до легкого почервоніння. Процедура має тривати 1-2 хвилини.

Коли дитина звикне до розтирань водою, почуватиметься комфортно, можна проводити обливання. Процедуру проводять щоденно чи через день упродовж 2-3 хвилин. Температуру води поступово понижують з 34-37 0С до 22-23 0С. Обливання поліпшує функціональний стан органів, тканин, стимулює апарат фізичної терморегуляції, підвищує резистентність організму.

У профілактиці ГРЗ ефективним є загартування стоп, адже між охолодженням стоп та рефлекторною судинною реакцією слизової оболонки дихальних шляхів існує залежність. Завдяки рефлекторному звуженню судин відбувається подразнення біологічно активних точок стоп, поліпшення обмінних процесів, укріплення імунної системи організму. Температуру води необхідно поступово знижувати від 35-36 0С до 18-20 0С. Процедура має тривати 20-30 секунд. Після загартування ноги дитини необхідно ретельно розтерти до легкого почервоніння.

Підвищити резистентність організму допоможе метод контрастного обливання. На початку процедури температура води має бути 36 0С, поступово її знижують до 18-28 0С, наприкінці процедури знову використовують теплу воду (36 0С).

Вживання фіточаїв

Ефективним методом профілактики захворювань органів дихання є вживання рослинних чаїв. Таку профілактику доцільно проводити раз на день протягом місяця, особливо в осінньо-зимовий період, коли збільшується загроза застудних захворювань.

Вживати напої з лікарських рослин (фіточаї) рекомендовано за 20 хвилин до приймання їжі. Фіточаї підвищують захисні функції організму, поліпшують роботу шлунково-кишкового тракту, зменшують запалення. У період епідемії ГРЗ рекомендовано використовувати відвари трав відхаркувальної та протизапальної дії.

Разом із трав’яними відварами можна вживати кисневі коктейлі, до складу яких можуть входити витяжки шипшини, малини, чорної смородини тощо.

Дієвим засобом профілактики ГРЗ є також полоскання горла після сну настоями лікарських трав (ромашки, шавлії, календули, евкаліпту), часнику (очищує кров, убиває мікроби), розчином солі та йоду.

Дихальна гімнастика

Підвищити імунітет дитячого організму також допоможе дихальна гімнастика. За допомогою спеціальних вправ діти навчаються правильно дихати через ніс, розвиваючи верхнє, середнє та нижнє дихання. Проводять дихальну гімнастику у другій половині дня.

Журнал «Медична сестра дошкільного закладу № 0/2012»

/Files/images/медсес.jpg

Пам'ятки для батьків:

КІР: ШВИДКИЙ І НЕБЕЗПЕЧНИЙ

ЗАГАРТУВАННЯ

ПРОФІЛАКТИКА ГРИПУ

ГОСТРІ КИШКОВІ ЗАХВОРЮВАННЯ

ПРОФІЛАКТИКА ШКІРНИХ ХВОРОБ

ПРОФІЛАКТИКА ХАРЧОВИХ ОТРУЄНЬ

ЗАХВОРЮВАННЯ ОПОРНО-РУХОВОГО АПАРАТУ

Кiлькiсть переглядiв: 1068