/Files/images/НІ - булінгу.jpg

До Міжнародного дня протидії булінгу 04.05.2023

Пропонуємо подивитись анімаційні фільми щодо булінгу:

  1. СТОП булінг: поради для дітей
  2. Як запобігти булінгу: поради для батьків
  3. Як запобігти булінгу: поради для свідків

/Files/images/булинг 2021.png

З початком 2022/2023 навчального року по всій Україні знов розпочалось проведення правопросвітницьких заходів у школах для протидії булінгу (цькуванню) та роз’яснення дітям їхніх прав.

"Булінг, на жаль, доволі поширений в освітніх установах в усьому світі. Не є винятком і наша країна. Серед тем, з яких просять провести заходи у закладах освіти, найзапитуваніша – саме булінг, в усіх його видах. Наша мета - допомогти жертвам цькувань та роз’яснити, чому не варто приховувати факти булінгу та куди звертатися по допомогу", - зазначила заступниця министра юстиії Валерія Коломієць.

Систематичні знущання, принизливе ставлення, образи та інші види психологічного насильству як з боку дітей, так і з боку вчителів є неприпустимими і вимагають відповідної реакції.

Отримати правову допомогу можна у месенджерах Телеграм та Вайбер, скористатися мобільним застосунком «Безоплатна правова допомога», завантаживши його через Google Play чи App Store або завантажити мобільний застосунок «Твоє право» за посиланням, у кабінеті клієнта на сайті системи Безоплатна правова допомога, зателефонувати за безкоштовним номером системи БПД (0 800 213 103).

Також у разі кібербулінгу про механізм дій для дітей, батьків, вчителів можна дізнатися через інтерактивний чат-бот «Кіберпес» уTelegram та Viber.

У відомстві нагадали, що за булінг учасника освітнього процесу, внаслідок чого була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого, наступає адміністративна відповідальність, яка передбачає штраф від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин. У випадку, коли булінг вчиняли діти до 16 років – до відповідальності притягають батьків булерів.

/Files/images/Лист Минюста.PNG

Булінг – нове для нас слово, але, на жаль, зовсім не нове поняття – цькування дітей у школі, до якого вдаються однокласники та учні старших класів.

/Files/images/булінг.png

/Files/images/na-sajt-kartynka.jpg

План заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладі дошкільної освіти

Порядок подання та розгляду (з дотриманням конфіденційності) заяв про випадки булінгу (цькування) в закладі освіти

Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) в закладі освіти та відповідальність осіб, причетних до булінгу (цькування)

/Files/images/Информационный_буклет_1_1.jpg/Files/images/Информационный_буклет_1_2.jpg/Files/images/Информационный_буклет_2_1.jpg/Files/images/Информационный_буклет_2_2.jpg/Files/images/Информационный_буклет_3_1.jpg/Files/images/Информационный_буклет_3_2.jpg
Кiлькiсть переглядiв: 1689