/Files/images/dom.jpg

ЯКЩО ВИ ОБРАЛИ НАШ САДОЧОК

Прийом дітей до дошкільного навчального закладу здійснює завідувач ЗДО на підставі:

1. Направлення дитини до дошкільного закладу від РУО.

2. Заяви від батьків або осіб, які їх замінюють, для зарахування дитини до дошкільного закладу.

3. Копії свідоцтва про народження дитини.

4. Медичної довідки про стан здоров'я дитини з висновком лікаря, що дитина може відвідувати заклад дошкільної освіти та картки щеплень.

5. Довідки дільничного лікаря про епідеміологічне оточення.

6. Свідоцтва про народження.

/Files/images/druzhba.jpg

Для прийому дітей до спеціального закладу дошкільної освіти (групи), а також для прийому дітей з особливими освітніми потребами в інклюзивні групи додатково подається:

1. Висновок психолого-медико-педагогічної консультації або інклюзивно-ресурсного центру;

2. Направлення місцевого органу управління освітою;

3. Індивідуальна програма реабілітації для дітей з інвалідністю.

Питання про відвідування закладу дошкільної освіти дітьми, батьки яких відмовляються від щеплень, вирішується лікарсько-консультативною комісією, згідно наказу Міністерства охорони здоров’я України від 29.11.2002 № 434 та затвердженого цим наказом примірного «Положення про підготовку дітей на педіатричній дільниці до відвідування дошкільного та шкільного загальноосвітнього навчального закладу».

За наявності відповідних медичних довідок встановленого зразка із висновком лікарсько-консультативної комісії, у якому зазначено, що дитина може відвідувати заклад дошкільної освіти, керівник зобов’язаний прийняти дитину до садочка.

Під час прийому дитини до закладу дошкільної освіти, керівник зобов'язаний ознайомити батьків або осіб, що їх замінюють, із статутом дошкільного закладу, іншими документами, що регламентують його діяльність.

З 2013 року розпочато електронну реєстрацію дітей до дошкільних навчальних закладів Харкова. Нова система дозволить батькам реєструвати дитину через Інтернет та забезпечить можливість відстежувати рух електронної черги.

Внесення до Реєстру відомостей про дітей здійснюється на сайті «Електронна реєстрація в дошкільні навчальні заклади» батьками або особами, які їх замінюють, чи реєстратором (за зверненням батьків або осіб, які їх замінюють), який заповнює заявку в присутності заявника за встановленою формою.

ЯКА ПРОЦЕДУРА ЕЛЕКТРОННОГО ЗАПИСУ В САДОЧОК?

До слова, зважаючи на складну ситуацію з дитсадками, в чергу можна ставати навіть з моменту народження дитини. Однак лише в тому випадку, якщо батьки впевнені, що не змінюватимуть своє місце проживання. В іншому разі таке рішення буде недоцільним.

ЧИ ВАРТО СТАВАТИ В ЧЕРГУ ОДРАЗУ ПІСЛЯ НАРОДЖЕННЯ ДИТИНИ?

1.Не обов’язково, адже законом таке не передбачено.

2.Бажано, оскільки збільшується можливість отримати місце в дитячому садку та зекономити час, сили та нерви батьків.

ЧИ ОБОВ’ЯЗКОВО СПЛАЧУВАТИ БЛАГОДІЙНИЙ ВНЕСОК?

Виключно за бажанням батьків. Якщо цей благодійний збір намагаються нав’язати вам як обов’язковий, – це є порушенням. У такому разі можна подати скаргу до районного управління освіти. У крайньому випадку – звертатися до правоохоронних органів, адже за такі дії передбачена кримінальна відповідальність.

ЯКІ Є ПІЛЬГИ ДЛЯ ВСТУПУ В САДОК?

Перш, ніж ставати в чергу, варто подивитися перелік пільг при запису до дитячого садочка. Місцева влада може встановлювати додаткові пільги.

Якщо дитина потрапляє під якусь пільгу, але в дитсадку зараз зайняті всі місця, то дитину направляють в інший садочок зі збереженням цієї пільги.

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО МІСЦЬ НЕМАЄ?

Не влаштовуйте скандалу – зберігайте спокій та розсудливість. Для початку з’ясуйте у співробітників, з якої причини відсутнє місце, та запитайте, як вам вчинити, щоб місце все-таки з’явилося.

Рекомендуємо отримати письмову відмову у прийнятті дитини до садочка. Цю відмову ви можете отримати від керівника. Зібравши всю інформацію, зверніться в управління освіти – там зобов’язані допомогти вам розібратися.

Ми разом з Вами зацікавлені в тому, щоб відвідування дитиною дитячого садка було комфортним і корисним.

Тому просимо Вас дотримуватися наступних правил:

  • Запізнення - завджи стрес для дорослих і дітей. Будь ласка, приходьте вчасно!
  • Проводжайте дитину до групи та передавайте особисто в руки педагогам.
  • Ідучи додому обов'язково повідомте про це вихователя.
  • Якщо у Вашої дитини поганий настрій, обговоріть її стан з педагогом.
  • При вході, будь ласка, очистіть взуття та зачиняйте за собою вхідні двері.

Вимоги до зовнішнього вигляду та одягу дітей:

  • Одяг дитини повинен бути чистим, охайним, відповідати порі року, температурі повітря, відповідати розміру дитини. Небажане носіння комбінезонів.
  • Повинна бути чиста білизна.
  • Зав'язки і застібки мають бути розташовані так, щоб дитина могла самостійно себе обслужити.
  • Взуття має бути легким, теплим, точно відповідати нозі дитини, легко зніматися і надіватися.
  • Носова хустка потрібна дитині як в приміщенні, так і на прогулянці. Зробіть на одязі зручні кишені для її зберігання.
  • Обличчя повинно бути умите, ніс, руки - чисті, нігті - підстрижені, зуби - почищені, зачіска - охайна.
  • Щоб уникнути випадків травматизму та з метою збереження здоров'я дітей, необхідно перевіряти вміст кишень дитини на наявність небезпечних предметів.
  • Категорично забороняється приносити в садок гострі, ріжучі, склянні предмети, дрібні предмети (намистинки, гудзики і тому подібне, пігулки), а також їжу та напої.
Кiлькiсть переглядiв: 645